На Запоріжжі стартував проєкт «Поліцейський офіцер громади»


Офіцери, які пройдуть відбір та спеціальну підготовку, будуть постійно знаходитися поруч із людьми і обслуговуватимуть тільки свою громаду. Меморандум про співпрацю з поліцією підписали 23 об’єднані територіальні громади Запорізької області.

   

6 березня, у Запоріжжі начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Ігор Бабич презентував проєкт «Поліцейський офіцер громади». У заході також взяли участь начальник Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Микола Лушпієнко, голова Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Туринок, представники Запорізької обласної ради, голови ОТГ та представник регіонального офісу в Україні ICITAP Міністерства юстиції США Олександр Болквадзе.

 

Як зазначив Ігор Бабич, цей проєкт є новим форматом у роботі поліції. Він орієнтований, насамперед, на надання громадянам якісних поліцейських послуг.

«Поліцейський офіцер громади – це дільничні, які житимуть та працюватимуть в об’єднаних територіальних громадах. Кожен такий поліцейський буде забезпечений автомобілем, робочим кабінетом на території ОТГ і матиме ширшими функціями: щодо безпеки дорожнього руху, роботи у дитячому середовищі, він опікується всіма проблемами своєї громади».

Поліцейський офіцер громади відповідатиме за правопорядок і профілактику злочинів на території громади. Відбір кандидатів відбуватиметься у три етапи з обов’язковим проходженням тестування, співбесіди і поліграфу. Переможці додатково пройдуть спеціальний підготовчий курс.

«До процесу навчання залучені наші колеги із США, які, починаючи з травня, в ході навчання на базі Дніпровського національного університету внутрішніх справ викладатимуть для 37 відібраних офіцерів громади», - зазначив Ігор Бабич.

Присутні на презентації координаторка проєкту Дарія Полич та заступниця сільского голови Першотравневської сільскої ради Нікопольського району Дніпропетровської області Ірина Прихожанова, розповіли про етапи його успішної реалізації на прикладі Дніпропетровської області.

«Згідно із даними незалежного соціологічного опитування, рівень довіри населення до поліцейських офіцерів громади складає 77 відсотків», - зазначила Дарія Полич.

Керівник запорізької поліції Микола Лушпієнко подякував керівництву Національної поліції за те, що Запорізька область увійшла в першу десятку областей, на території яких реалізується проєкт «Поліцейський офіцер громади»:

«23 об’єднані територіальні громади підписали Меморандум про співпрацю з поліцією. Тепер стартує збір анкет кандидатів на посади поліцейських офіцерів громади. Відбір буде здійснюватися серед діючих працівників, які мають досвід роботи не менше двох років. Вважаю питання правопорядку на території області та боротьби зі злочинністю є нашим спільним обов’язком. Переконаний: цей проєкт дасть хороші результати».