До уваги субєктів господарювання які провадять діяльність на території Семенівської сільської ради

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області інформує, що відповідно до ст.30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зі змінами, протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 18.09.2020 № 31, протоколу регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області від 23.10.2020 №37 з урахуванням листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 22.09.2020 №121-15/5460 фахівцями Мелітопольського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області 25.11.2020 року були обстежені заклади торгівлі продовольчими товарами на території Семенівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області на предмет дотримання вимог Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів, у закладах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України №17 від 09.05.2020.

В ході перевірок були складені чек-листи з переліком питань для здійснення моніторингу та виявлені таку порушення:

• на вході до закладу торгівлі не розміщені інформаційні матеріали щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19 та повідомлення, з проханням до відвідувачів залишатися вдома при наявності ознак респіраторних захворювань;

• не обмежено контакт між працівниками та відвідувачами, шляхом організації обслуговування з дотриманням принципу соціального дистанціювання;

• не проводиться вологе прибирання виробничих приміщень та поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів не рідше ніж кожні 2 години, перед відкриттям та після закінчення робочого дня;

• перед початком зміни не проводиться температурний скринінг працівникам;

• не нанесено відповідне тимчасове маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами не менше 1,5 м.

Враховуючи вищезазначене, суб’єктам господарювання, які провадять діяльність на території Семенівської сільської ради, слід дотримуватись чинного законодавства стосовно протиепідемічних заходів із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19.