Інформація про намір коригування тарифу на послугу з вивезення твердих побутових відходів, що надається КП «ЕКОСЕМ» на території сіл  Семенівської сільської ради

Діючим законодавством визначено, що органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

На офіційному сайті Семенівської сільської ради та на  інформаційних дошках розміщена інформація про намір змінити тариф на послугу з вивезення твердих побутових відходів, що надається КП «ЕКОСЕМ» на території сіл  Семенівської сільської ради. До наміру додається пояснювальна записка щодо необхідності перегляду тарифів. Вартість цієї послуги зростає через збільшення вартості дизельного палива та розмір прожиткового мінімуму .
 А щоб не покладати на населення додаткове фінансове навантаження, законодавець передбачив механізм відшкодування різниці в тарифах до економічно-обґрунтованих за рахунок бюджету органу самоврядування, який затвердив цей тариф. Це дає можливість підвищити тариф, але при цьому ціна для населення збільшиться незначно , а різницю сплачуватиме місцевий бюджет.

Семенівська сільська рада планує затвердити бюджетну програму «Відшкодування різниці між розміром ціни(тарифу) на комунальні послуги та розміром економічно-обґрунтованих витрат на їх виробництво(надання) для населення Семенівської сільської ради на 2022 рік», завдяки якій різниця в тарифах буде відшкодовуватися.

Керуючись Порядком інформування споживачів  про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, що затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018  №130  в зв’язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму до 2481 грн з 01.12.2021р., збільшенням ціни на дизельне пальне  комунальне підприємство «ЕКОСЕМ» Семенівської сільської ради доводить до відома споживачів інформацію про намір відкоригувати тариф на послугу з поводження з побутовими відходами відповідно до наведених змін .

Розрахунок тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами здійснено відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами затвердженого постановою кабінету міністрів України від 26.07.2006 року №1010 зі змінами та на підставі економічно обґрунтованих планових витрат.

Загальний розмір тарифу

Відповідно до проведених розрахунків загальний розмір тарифу на послуги з вивезення твердих побутових відходів  пропонується встановити у розмірі з ПДВ 311.94грн. за 1 м3 відходів для всіх груп споживачів або 34.31грн.з однієї особи на місяць.

Структура тарифу  за надання послуг з поводження з побутовими відходами(вивезення твердих побутових відходів):

Види витрат

Сума витрат у плановому тарифі,грн..

Витрати на оплату праці основних робітників

Витрати на паливно-мастильні матеріали

205525

Витрати на оплату послуг з прийому та захоронення ТПВ

Загальновиробничі витрати

Адміністративні витрати

Витрати на збут

197550

Повна собівартість

1994571

Собівартість 1м3 без ПДВ

Собівартість 1 м3 з ПДВ

Плановий обєм надання послуг

Періодичність надання послуг з вивезення ТПВ

Послуги з вивезення побутових відходів на території сіл Семенівської сільської ради надаються  один раз на тиждень в селах Семенівка,Тамбовка,Рівне,Обільне,Новомиколаївка та через тиждень в селах Трудове,Новгородківка,Високе,Лазурне,Полянівка,відповідно до затвердженого графіку.

Обґрунтування розрахунку тарифу

Тариф коригується відповідно до змін розміру прожиткового мінімуму , збільшення ціни на дизельне паливо.

Зауваження та пропозиції щодо структури та розміру складових тарифу на вивезення ТПВ приймаються протягом 7 днів з моменту опублікування інформації, особисто, за телефоном 44-90-90, поштою за адресою: 72355,Запорізька обл..,Мелітопольський р-н, с.Семенівка, вул..Першотравнева,57 або на електрону адресу: ecosem_kp@ukr.net

Адміністрація КП «ЕКОСЕМ»

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

щодо коригування тарифу з надання послуг з поводження з побутовими відходами( вивезення ТПВ) на території  Семенівської сільської ради            на 2022 рік

В комунальному підприємстві «ЕКОСЕМ» Семенівської сільської ради виникла потреба коригування тарифу з надання послуг з поводження з побутовими відходами(вивезення ТПВ) на території  Семенівської сільської ради у зв’язку з тим,що збільшилась ціна на паливно- мастильні матеріали та з 1 грудня 2021 року відбулось збільшення прожиткового мінімуму та  мінімальної заробітної плати.

У зв’язку з цим планова собівартість 1 м3 ТПВ на  2022 рік становить  з ПДВ 311.94 грн . для всіх груп споживачів або 34,31грн. з одного мешканця в місяць для населення.

В таблиці  наведені суми витрат у  плановому тарифі.

Види витрат

Річна сума витрат у діючому тарифі,грн..

Річна сума витрат у плановому тарифі,грн..

Причина змін