Служба у справах дітей сільської ради нагадує, що з метою запобігати злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей у Семенівської сільської ради затверджено графік профілактичних рейдів «Діти вулиці.

 

Перший такий рейд проведено серпні місяці спільно з поліцейським офіцером громади. В ході рейду перевірено  дотримання власниками розважальних закладів обмежень щодо відвідування їх неповнолітніми, проведено інструктаж представників торгових об’єктів про недопущення  продажу  алкогольних напоїв та  тютюнових виробів  неповнолітнім. 

 

У розважальних закладах неповнолітніх не виявлено, проте на вулиці після 22 години виявлено  неповнолітні діти, з якими проведено роз’яснювальну роботу щодо належної організації  дозвілля.

 

Шановні батьки!

 

Законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час в громадських місцях, а саме:

 

Кодекс України про адміністративні правопорушення:

 

Ст.180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Згідно зі ст. 255 КУ КпАП, протоколи про порушення ст. 180-1 КУ КпАП вправі складати працівники поліції

 

Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (ст. 221 КУ КпАП). Підприємства, установи, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Закон України «Про охорону дитинства»:

 

Ст.20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

 

Шановні власники розважальних закладів!

 

Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 6.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документів, що засвідчує особу.

 

Відтак, про що потрібно пам’ятати!

 

Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків у громадських місцях!

 

Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

 

У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 Ку КУпАП)