Як внутрішньо переміщеним особам отримати реабілітаційну допомогу амбулаторно
Реабілітація є важливою складовою відновлення здоров’я після хвороб, травм чи операцій, а з початку війни потреба у відновленні зросла. Зараз кожен пацієнт, зокрема й внутрішньо переміщені особи (ВПО), може отримати безоплатну реабілітаційну допомогу амбулаторно, незалежно від місця проживання.
Програма медичних гарантій (ПМГ) передбачає надання реабілітаційної допомоги за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Це означає, що ВПО можуть звертатися до будь-якого із 470 закладів, що мають договір з НСЗУ для надання реабілітаційної підтримки.
ЯК ОТРИМАТИ АМБУЛАТОРНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ:
- Отримати направлення – електронне направлення може видати сімейний лікар або лікар-фахівець (зокрема з реабілітаційної медицини).
- Вибрати заклад – із направленням можна звернутися до обраного закладу, враховуючи спеціалізацію фахівців і відділення для реабілітації.
БЕЗОПЛАТНІ РЕАБІЛІТАЦІЙНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВПО В МЕЖАХ ПАКЕТА:
- Огляд і складання індивідуального плану терапії реабілітаційною командою.
- Консультації лікарів з різних спеціальностей.
- Проведення нейрореабілітації, психологічної, кардіо-респіраторної та інших видів допомоги згідно з планом лікування.
- Навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації, а також підтримка пацієнтів і їхніх родин щодо догляду.
- Оформлення необхідних медичних документів і дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії, зокрема через телемедицину.
Повний перелік реабілітаційних послуг можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” або за посиланням.
ЯК ЗНАЙТИ ЗАКЛАД ДЛЯ АМБУЛАТОРНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ:
- Контакт-центр НСЗУ: Зателефонуйте за номером 16-77, де можна отримати консультацію щодо закладів, які мають договір із НСЗУ.
- Сайт НСЗУ: Скористайтеся дашбордом “Електронна карта місць надання послуг”, де можна знайти заклади за місцем розташування і спеціалізацією послуг. Перейти до карти.
КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ У РАЗІ ПОРУШЕНЬ
Якщо ВПО вимагають оплату за послуги, які повинні надаватися безкоштовно, або просять зробити «благодійний внесок», це є порушенням умов договору НСЗУ. У такому випадку:
- Звертайтеся до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
- Подайте скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ, обравши розділ “Зворотній зв’язок” або перейдіть за посиланням.
Програма медичних гарантій підтримує право кожного пацієнта на доступну реабілітацію, забезпечуючи їх шлях до відновлення та поліпшення якості життя.
Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.